SALLY WHITE

Dobrodružný príbeh o partii starých známych, ktorí vyrazili plachtiť po Atlantiku. Z knihy na vás vyskočí vôňa mora, nespútanosť a radosť. Radosť preto, že ste mohli byť súčasťou tejto dobrodružnej plavby.

cieľ: 5 000 €  
Predpredaj (crowdfunding) končí dňa 14.augusta 2020

O knihe

Po otvorení knihy vás morský vietor zaveje na miesta, kam by ste sa inak nedostali. V tomto dobrodružnom príbehu si prídu na svoje ženy i muži. Dobrodruhovia, ale aj tí, ktorí radšej pozorujú vlny z pokojného brehu. Ani sa nenazdáte a s hlavnými postavami budete krotiť vlny a vyťahovať plachty na plachetniciach. A že o plachtení nič neviete? Naučíte sa. Aj o tom je letná dovolenka. Príbeh o tom, ako sa stretla stará partia a vyrazila za novými dobrodružstvami na plachetniciach sa vám dostane pod kožu.

Autor

Tibor Javor

Otec, dedko, bývalý občasný jachtár a autor. V jeho tvorbe cítiť odkaz dobrodružných kníh Arthura Ransoma, spomienky na letá strávené s rodinou a divoké srdce dobrodruha. Letný, dobrodružný príbeh Sally White písal dva roky, teraz si ho môžete prečítať aj vy.

 

Dej sa odohráva sčasti v Stredozemnom mori v Španielsku a sčasti v Atlantickom oceáne, kde sa stretáva partia mladých-starých štyridsiatnikov. Tí, kedysi dávno, tak pred 30-timi rokmi, strávili detské prázdniny plachtením na mori. Keď sa po dlhej dobe stretnú, opäť zažívajú spoločné dobrodružstvá na plachetniciach. Zatiaľ čo partia kamarátov krotí vlny, vzťah medzi dvoma hlavnými hrdinami Sally a Jimom naberá na obrátkach. Tak trošku lásky, tak trochu dobrodružstva, ktoré strhne aj čitateľa.

Audio ukážka z knihy Sally WhiteTIBOR JAVOR (číta Robo Jakab)
00:00 / 00:46

Inšpirácia kultovými knihami z detstva

 

Knižku som písal aj s prípravou asi dva roky. No inšpirácia prišla už v detstve, keď som sa ako malý chlapec v knižnici dostal k dobrodružným príbehom
od Arthura Ransome. Odvtedy si nesiem jeho príbeh v hlave. Arthur Ransome sa vyznačoval tým, že bol vždy veľmi precízny. Vždy dbal do posleného detailu
na to, aby reálie boli naozaj skutočné, aby tam neurobil nejaký technický kix.
V destinácii v blízkosti Gibraltáru, kde sa príbeh odohráva, je dôležité poznať všetky možné vetry, prúdy, výšku prílivu. Chcel som zachovať takú úroveň opisov, aké využíval Arthur Ransome vo svojich kultových knižkách, no na druhej strane som čitateľa nechcel príliš zahltiť. Predsa len je to letný príbeh, pri ktorom si majú čitatelia oddýchnuť.

 

Toto ale nie je pokračovanie jeho príbehov. Román Sally White je úplne nový príbeh, ktorý som postavil sčasti aj na vlastných zážitkoch. Na spomienkach strávených s rodinou s prímesou fantázie.

Prvá časť príbehu sa odohráva v zátoke, kde som v ’93-ťom trávil dovolenku so svojou rodinou. Preto som chcel byť pravdivý. Čo som nezažil, to som si musel doštudovať.

Knihu možno začnete čítať odzadu

 

Letný román a jachtársky slovník. Ide to vôbec dokopy? Ide! 

Plachtenie je vec zložitá. Má svoj vlastný slovník, jachtársky slang a preto som na koniec knižky pripojil jednoduchý výkladový slovnik, aby keď človek niekde v texte číta “použili yankee kosatku”, tak aby si čitatelia vedeli predstaviť, čo to tá yankee kosatka je. 

Ilustrácie ku knihe a štýlový plagát

Pozornému čitateľovi neujde, že dej knihy sa odohráva v 60-tych rokoch. Tomu zodpovedá aj zilustrovaná obálka a čierno-biele ilustrácie, ktoré nájdete ukryté v knihe. Ilustrovania sa chopila talentovaná študentka VŠMU Klára Štefanovičová. Jej dielom je aj štýlový plagát pripomínajúci túto dobu, ktorý si môžete pribaliť ku knižke Sally White v odmenách, alebo ho dokonca získať zadarmo.

Najletnejšia kniha tohto leta

 

Ak vám korona zmarila cestovateľské plány do morských destinácií, nezúfajte. Podporte vydanie knihy a tá vás tam celkom určite prenesie.

⛵ Ďakujem!

Tibor Javor

Vyberte si odmenu

Ak sa vám kniha páči, počas kampane je ten najlepší čas na jej kúpu. Navyše získate:

unikátne a limitované odmeny

doručenie kuriérom za zvýhodnenú cenu 1,9€ alebo zadarmo

čestné miesto na strane podporovateľov vo vydanej knihe

a hlavne - pomôžete knihu vydať a podporíte autora v ďalšom písaní 💪

Knihy (odmeny) budú doručené do 30 dní od ukončenia kampane.

1x kniha "Sally White" - pre najrýchlejších

Získajte novú knihu "Sally White" medzi prvými a za  najlepšiu cenu 10€. Táto cena platí iba do polnoci 14.júla 2020.

14 €

10 €

2x kniha "Sally White"

Jedna kniha pre vás a druhá ako darček pre rodinu či známych. A zľava k tomu počas kampane.

28 €

23 €

3x kniha "Sally White" + plagát zadarmo

Dávate radi unikátne darčeky? 3x kniha "Sally White" za najlepšiu cenu a k tomu štýlový plagát vo formáte A2 s podpisom autora. Doručenie kuriérom zadarmo.

43 €

34 €

 

Často sa nás pýtate

Kedy a ako mi bude kniha doručená?


Knihu "Sally White" vám doručíme v prípade úspešnej kampane kruriérom (alebo si ju budete môcť osobne vyzdvihnúť v Bratislave) najneskôr do 30 dní od skončenia kampane.
Čo ak sa nenájde dostatok podporovateľov?


V prípade, že kniha nezíska celú cieľovú sumu, knihu do produkcie nepošleme. Peniaze však v plnej výške vrátime naspäť každému jednému podporovateľovi projektu na účet.
Aký spôsob platby akceptujete?


Platobnou kartou.
Je na knihy záruka?


Áno, samozrejme. Záručná doba na tovar zakúpený na www.ezopo.sk je štandardne 24 mesiacov.
Je podpora projektu dar alebo ide o kúpu?


Ponuka limitovaných odmien je počas trvania crowdfundingovej kampane klasifikovaná ako predpredaj a ide preto o kúpu.
Moje meno bude vytlačené v knihe? Ako to funguje?


Vydať knihu nie je sranda a dokážeme to iba vďaka vám. Preto vám chceme poďakovať nie iba pekným emailom, ale niečim trvácnejším. Ak si knihu "Sally White" kúpite počas trvania kampane, vaše meno vytlačíme priamo v knihe na ďakovnej strane.