NE/UDRŽATEĽNÍ

Vďaka tejto krásnej knihe zistíte, že žiť udržateľne nie je vôbec taká veda. 60 praktických tipov sprevádzaných nádhernými ilustráciami vám poradí, ako môžete jemne zmeniť svoje každodenné rituály a tak pomôcť zachrániť planétu.

cieľ 5 000 €
Predpredaj končí 30. novembra 2020. Odmeny vám doručíme po ukončení kampane (garantujeme doručenie do Vianoc).

Začala som od seba, pridajte sa ku mne tiež.

Vedeli ste, že pri tekutých mydlách máme tendenciu míňať ich viac? Pri každom umytí použijeme 7-násobne väčšie množstvo ako pri tuhom, či už je to samotným dávkovačom, alebo ide len o náš zlozvyk. Vymeňte si preto doma tekuté mydlá za tuhé klasiky, ako ich poznáme z detstva.

 

Praktický tip, ktorý vieme pomerne jednoducho vyriešiť, no napriek tomu si túto informáciu len málo z nás zapamätá a napokon ju aj pretaví do bežného života. Žužu sa preto rozhodla každý jeden tip vo svojej knihe vizuálne znázorniť. Krásnymi ilustráciami si hľadá cestu k mladším ročníkom, praktickými tipmi k neustále zaneprázdneným ľuďom, ilustrovaným zoznamom na stenu zas k tým, ktorí často zabúdajú. Kniha NE/UDRŽATEĽNÍ je pre všetkých tých, ktorí chcú pomôcť našej planéte tým, že začnú od seba. Jedným tipom na každý jeden týždeň. 

Autor

Žužu Gálová

Ilustrátorka, grafička a zároveň niekto, kto sa snaží žiť udržateľne. Počas svojho pôsobenia v Austrálii vytvorila blog s praktickými tipmi, ktoré každý týždeň pomáhajú ľuďom z celého sveta žiť  šetrnejšie voči našej planéte. Práve tieto tipy sa stali predlohou ku krásnej ilustrovanej knižke, ktorej snahou je jemne zmeniť naše každodenné rituály tak, aby sme pomohli planéte, ale aj samým sebe.  

 

Ako to celé začalo?

Posledných 6 rokov žila Žužu spolu so svojím priateľom v Austrálii. Práve tam si začala viac uvedomovať vplyv ľudí na životné prostredie. Počas posledného leta zažili austrálske požiare z prvej ruky. Počiatočnú frustráciu, ktorá pramenila z tohto nepríjemného zážitku, pretavila do sérii tipov a ilustrácií. Tie začala postupne uverejňovať na svojom blogu In Hide and Seek. Spomínaný blog si získal tisícky podporovateľov po celom svete a poslúžil aj ako predloha ku knihe NE/UDRŽATEĽNÍ, kto teraz prináša všetky tipy v slovenčine.

Nebude to len obyčajná kniha

Ako by aj mohla. Ilustrácie v knihe sú síce farebné a hravé, no pýtali si ešte čosi naviac. Animácie!  

Jednotlivé ilustrácie, ktoré sprevádzajú každý jeden tip v knihe, ale aj tie na samotnej obálke, sa dostanú do pohybu po načítaní aplikácie. Tá bude sprístupnená každému, kto si knihu objedná v predpredaji. Samotná knižka bude vyrobená z prémiového, no certifikovaného ekologického papiera. Text aj ilustrácie na ňom krásne vyniknú a chránený les pritom ostane celý.

Tipmi prispeli aj slovenskí greenfluenceri

 

„Žiť udržateľne nie je taká veda.“

 

Téma udržateľnosti a zodpovednosti voči planéte, ale aj sebe samému, sa čoraz viac spomína aj na Slovensku. Za posledné roky tu vyrástli organizácie, platformy a greenfluenceri, ktorí sa svojimi každodennými aktivitami a biznis modelmi snažia správať k našej planéte šetrnejšie. Svojím správaním zároveň vzbudzujú  zaslúžený rešpekt a inšpirujú aj mnohých z vás. Preto by bola škoda nevyužiť ich cenné rady.

Do knihy NE/UDRŽATEĽNÍ prispeli svojimi tipmi aj Natália Pažická, Michal Sabo, Zuzana Dutková a Viktor Vincze.

 

Na Zuzkiných ilustráciách sa mi páči ich minimalizmus, hravosť a že odovzdávajú nejakú myšlienku.

Natália Pažická, zakladateľka iniciatívy #everyindividualmatters

“Dôležité informácie podáva hravou, originálnou a nevídanou formou.”

Michal Sabo, moderátor a greenfluencer

“Chcela by som, aby sa moje texty spojili so Zuzkinými ilustráciami a aby sa zdopovednosť dostala do nášho každodenného života.“ 

Zuzana Dutková, zakladateľka Platformy udržateľnosti

Čo všetko obsahuje EKO set NE/UDRŽATEĽNÍ?

Kniha: 136 strán certifikovaného ekologického papiera, na ktorých nájdete 60 praktických tipov od Žužu a greenfluencerov. Jednotlivé tipy su sprevádzané nádhernými ilustráciami, z ktorých sa po použití aplikácie stanú hravé animácie. Kniha je vhodná pre mladšiu generáciu, tak ako aj pre tú staršiu. Dokonca aj pre tých, ktorí si chcú doplniť knižnicu o skutočne dizajnový kúsok.

 

Checklist: Umenie aj zdvihnutý prst zároveň. Praktický zoznam v rozmere A2 si môžete zavesiť na stenu u vás doma alebo v kancelárii. Neustále vám tak bude pripomínať, aby ste prečítané tipy pretavili aj do bežného života.

 

Printy: Limitovaná edícia Žužiných obľúbených ilustrácií v rozmere A3, ktoré budú k dispozícii len počas predpredaja. Vhodné ako darček pre blízkych a zároveň nenútený spôsob, ako svojmu okoliu ukázať, že udržateľný spôsob života môže byť nielen jednoduchý, ale aj hravý.

1/1

Prečo podporiť vydanie knihy NE/UDRŽATEĽNÍ?

 

Sme v tom spoločne. Prispieť k zdravšej planéte môže každý jeden z nás. Aj vďaka tejto knižke zistíte, že praktických tipov, ktoré sú ľahko zrealizovateľné a nezničia ani vašu peňaženku, je minimálne 60. Žiť udržateľne nie je vôbec taká veda. Stačí začať od seba. Pridajte sa ku mne a podporte vydanie knihy NE/UDRŽATEĽNÍ, ktorá vám, verím, urobí nielen radosť, ale takisto vám pomôže zmeniť aj vaše zabehnuté každodenné rituály. 

Ďakujem 💚

Žužu

Vyberte si odmenu

Ak sa vám kniha páči, počas kampane je ten najlepší čas na jej kúpu. Navyše získate:

unikátne a limitované odmeny

doručenie kuriérom zadarmo (nad 50 )

a hlavne - pomôžete knihu vydať a podporíte autorku v ďalšom tvorení 💪

TOTO JE PREDPREDAJ, PRETO JE TAKÝ VÝHODNÝ. Odmeny Vám doručíme po skončení kampane, ešte pred Vianocami 🎄🎁

EKO set (kniha + checklist + print)

Set pre tých, ktorí chcú ísť do všetkého naplno a okrem kníh milujú aj "krásno" vôkol seba. A navyše sa chcú naučiť ako žiť udržatelne.

43 €

37 €

1x kniha "NE/UDRŽATEĽNÍ" + checklist

Nestačí len čítať, ale každý jeden tip pretaviť aj do bežného života. K tomu vám dopomôže zoznam na stenu pribalený ku knižke NE/UDRŽATEĽNÍ.

29 €

24 €

1x kniha "NE/UDRŽATEĽNÍ" + print A3

Knihu pre vás a print darujete niekomu inému? Na Vianoce? Alebo si necháte obe odmeny pre seba? V každom prípade nebudete ľutovať.

34,90

29 €

1x kniha "NE/UDRŽATEĽNÍ"

Jeden tip na každý jeden týždeň. Začnite rok 2021 udržateľne s novou, dizajnovou knihou NE/UDRŽATEĽNÍ.

17 €

15,90

1x print A3

Milujete originálne limitované kúsky? Poponáhľajte sa, tieto ilustrácie budú k dispozícii len počas predpredaja!

25 €

19 €

2x kniha "NE/UDRŽATEĽNÍ"

Jednu si nechajte a druhú posuňte ďalej. V zachraňovaní planéty sme predsa všetci spoločne a ešte k tomu ušetríte.

34 €

29 €

3x kniha "NE/UDRŽATEĽNÍ"

Začnite od seba a potom inšpirujte vašich blízkych. Kniha NE/UDRŽATEĽNÍ je vhodná do každých dobrých rúk. 

51 €

39 €

2x print A3

Jeden je málo a 5 zas priveľa? Vyberte si teda 2 ilustrácie, ktorým nájdete miesto u Vás doma alebo u známych.

38

29 €

Séria printov NE/UDRŽATEĽNÍ (5 ks)

Je ťažké vybrať si z toľkých krásnych ilustrácií, však? Tak si zadovážte rovno celú limitku! Ideálny darček do každej jednej ne/udržateľnej domácnosti. 

95 €

49 €