Ja a pánko Hnev

Najnovšie dielo od autorky obľúbených knižiek o detských pocitoch. Inšpiruje vás a vaše deti, ako sa dá pochopiť vlastný hnev a ako sa s ním vysporiadať.

cieľ: 5 000 €  
Predpredaj končí dňa 24.júla 2020.
Knihy (odmeny) budú doručené do konca júla 2020, najneskôr však do 15 dní po ukončení kampane.

O knihe

V krásne ilustrovanej knižke porozpráva čitateľom líštička Umu nezvyčajný zážitok zo svojho života. Umu dokáže cítiť, ľúbiť, radovať sa aj smútiť, smiať sa, ba i plakať. A často sa aj hnevá. Jednoducho sa zlostí, keď musí napríklad vyhovieť rodičom alebo ustúpiť priateľom. Alebo keď sa jej nepodarí postaviť vežu zo šišiek. Niekedy sa ofučí aj kvôli tomu, že je čas ísť jesť alebo sa učiť v ich líščej škole. Skrátka, hnevá sa, ak sa veci okolo nedejú podľa jej predstáv. Po stretnutí s Ním sa ale všetko zmení a Umu sa naučí ohromnú vec.

Autor

Iryna Zelyk

Mama, ktorá píše rozprávky zo života. Po narodení druhého dieťaťa začala písať rozprávky, aby pomohla synovi pochopiť emócie spojené s príchodom súrodenca. Dnes patrí medzi najčítanejších detských spisovateľov a jej jedinečné knižky o detských pocitoch sa stávajú mnohým rodinám nielen inšpiráciou, ale aj pomôckou pri emocionálnej výchove ich ratolestí.

 

Hnev patrí jednoznačne k tým menej príjemným prejavom zo širokej škály pocitov. Ak ho nezvládneme, dokáže veľmi ľahko obalamutiť zdravý rozum a „tváriť sa“ pritom oprávnene. Keďže emocionálny svet dieťaťa sa každou prežitou situáciou vyvíja, aj detský hnev môže byť vyjadrený naozaj naplno a vášnivo, a jeho sila môže ešte rásť priamo úmerne s vlastným vnútorným zmätkom či nepochopením zo strany okolia.

Preto je veľmi užitočné si uvedomiť, že iba my rodičia môžeme ukázať deťom, ako zámerne pracovať s emóciami a ako ich zvládnuť tak, aby ostali v prirodzenej miere a nevymkli sa im spod kontroly. Nikde inde sa to nenaučia. Keďže tam vonku sú vystavované väčšinou situáciám, pri ktorých sa od nich vyžaduje, aby sa ovládali a prispôsobovali určitej spoločenskej norme, je nesmierne dôležité, aby doma, v kruhu svojich blízkych, mohli slobodne a naplno vyjadrovať svoje pocity a takto sa s nimi učili pracovať.

 

Nakoľko sa náš príbeh zaoberá pocitmi, je kniha vhodná pre všetky vekové kategórie čitateľov. Vďaka pestrým rozprávkovým, no zároveň realistickým ilustráciám si ju môžu pozerať aj malé trojročné detičky. Knižka otvára tému o hneve ako pocite, ktorý potrebujeme vedieť zvládnuť v mnohých životných situáciách, ktoré sa s vývojom dieťaťa neustále menia. Preto si vie dieťa prispôsobiť dej akémukoľvek životnému obdobiu.

Mama, ktorá píše „rozprávky“ zo života

 

„Som veľmi rada, že rodičia sa čoraz viac zaujímajú o detské pocity.“

 

Ahojte, volám sa Iryna Zelyk a som autorkou príbehov o detských pocitoch. Hlavným cieľom celej mojej tvorby je upriamiť pozornosť na význam starostlivosti o pocitový svet dieťaťa, ktorý má rovnakú dôležitosť ako bežná starostlivosť, spojená s napĺňaním jeho fyzických potrieb, vzdelávaním či podporou rozvoja jeho inteligencie. Mojou najväčšou túžbou je tvoriť pre detskú radosť.

Dostávam od čitateľov veľmi pozitívnu spätnú väzbu. Veľa rodičov mi píše, že sa v mojich knihách „našli“. Dôvodom je skutočnosť, že za každým príbehom je životná situácia a pocity, ktoré zažil takmer každý z nás. Príbeh o hneve som sa rozhodla napísať preto, že pozorujem, aké náročné pre deti je rozumne ho zvládnuť. Veľkou motiváciou pre mňa však bolo prianie samotných čitateľov, aby vznikla kniha na túto tému.

Prečo si myslím, že je rozprávka ten správny nástroj

 

Deti pri počúvaní rozprávky pomocou predstavivosti a fantázie určitým spôsobom prežívajú jej dej a vďaka tomu pracujú nielen s vedomím, ale aj s podvedomím, čiže duševným svetom, kam sa ukladajú nespracované nevedomé archetypy (vychádzam zo štúdií a poznatkov Carla Gustava Junga, švajčiarskeho lekára, psychiatra a psychoterapeuta, zakladateľa analytickej psychológie).

„Spoločné čítanie vyžaduje čistú a úprimnú pozornosť. A keď dieťaťu venujete svoju pozornosť, tak mu zároveň prejavujete lásku.“

 

Vďaka komu vzniklo z rozprávky dielo

 

Ilustrácie pripravovala talentovaná študentka Vysokej školy výtvarných umení Viktoria Radushynska. Viktoriu som si vybrala už tretíkrát, aby ilustrovala môj príbeh. Jej snaha a talent ma zase raz úprimne dojali, pretože dokázala vytvoriť krásnu fúziu medzi obrazmi skutočnej prírody a vymyslenej nereálnej postavy. Dokázala s citom znázorniť rozprávkový život líštičky.

 

Knihu redigovala úžasná žena Lucia Chynoranská. Pokiaľ ide o profesionálnu stránku, je Lucia veľký odborník a k práci editorky pristupuje veľmi poctivo, čo je pre mňa veľmi dôležité. Oveľa podstatnejšia je však pre mňa skutočnosť, že táto mama troch detí, má v sebe takisto ako ja silnú prirodzenú túžbu prispieť k tvorbe pre deti. Som jej za to vďačná.

Dievčatá, ešte raz vám ďakujem!

Úvahy, ktoré môžu pomôcť, 80 % eko kniha a ešte niečo naviac

 

Aj v tejto knižke budem zdieľať svoje úvahy na tému hnev, v ktorých poukazujem hlavne na silné emocionálne prepojenie detí a rodičov, a na ponúkajúcu sa príležitosť ich spoločného a vzájomného rastu. Na konci knižky môže dieťa namaľovať svoju vlastnú predstavu hnevu, ku ktorej sa môže vrátiť v situáciách, keď ho hnev ovládne. Knižka je písaná tak, že ju dokáže prečítať šesťročné dieťa samo, a takto sa zoznámiť s týmto „osobným“ pocitom. Príbeh je napísaný v prvej osobe ako zdieľaná osobná skúsenosť. Táto forma môže dieťaťu pomôcť lepšie sa stotožniť s poslaním knižky.

Kniha je plne ilustrovaná a príbeh sa odohráva na 52 stranách 100 % recyklovaného papiera. Pretože na životnom prostredí záleží.

Ako podporiť vydanie knihy „Ja a pánko Hnev“

 

Ak sa vám moja kniha páči a radi by ste si ju spolu s deťmi prečítali alebo ju niekomu darovali, využite túto predpredajnú (crowdfundingovú) kampaň. Knihu si tak kúpite v predpredaji za výhodnejších podmienok a bude vám doručená po jej vydaní koncom júla 2019, najneskôr však 15 dní po ukončení prepredajnej kampane. Podporíte dobrú vec a inšpirujete sa pri hľadaní cesty, ako pomôcť vašim deťom zostať autentickými.

 

Ďakujem!

Iryna

Vyberte si odmenu

Ak sa vám kniha páči, počas kampane je ten najlepší čas na jej kúpu. Navyše získate:

unikátne a limitované odmeny

doručenie kuriérom za zvýhodnenú cenu 1,9€ alebo zadarmo (pri objednávka nad 40 €)

ku každej odmene získate ako darček dve uspávanky od Iryny Zelyk zadarmo na stiahnutie

a hlavne - pomôžete knihu vydať a podporíte autora v ďalšom písaní 💪

Knihy (odmeny) budú doručené do konca júla 2020, najneskôr však do 15 dní po ukončení kampane.

1x kniha

"Ja a pánko Hnev"

Získajte novú knihu "Ja a pánko Hnev" medzi prvými a ukážte deťom ako pochopiť a ovládnuť hnev. Počas kampane za výhodnú cenu.

15 €

13 €

2x kniha

"Ja a pánko Hnev"

Jedna kniha pre vás a druhá ako darček pre rodinu či známych. A počas kampane za zvýhodnenú cenu k tomu.

30 €

25 €

3x kniha

"Ja a pánko Hnev"

Jedna pre vás a dve ako darček pre rodinu či známych. A počas kampane za zvýhodnenú cenu k tomu.

45 €

36 €

5x kniha

"Ja a pánko Hnev"

Máte veľkú rodinu alebo množstvo známych, ktorým by sa páčila moja nová kniha? Obdarujte ich spolu so sebou všetkých! Najlepšia cena a doručenie kuriérom zadarmo.

70 €

54 €

KOMPLETNÁ 4-KA

Všetky knihy od Iryny Zelyk

Ešte nemáte ani jednu knihu od Iryny Zelyk, ale páčia sa vám? Toto je najlepší čas na kúpu všetkých naraz. Zvýhodnená cena a doručenie kuriérom zadarmo.

60 €

45 €

KOMPLETNÁ 4-KA

+ 1x kniha "Ja a pánko Hnev"

Máte všetky predchádajúce knihy a páčili sa vám? Vyberte si túto odmenu a získajte novú knihu „Ja a pánko Hnev" a k tomu výhodný balík všetkých štyroch kníh, ktorými môžete obdarovať rodinu či známych. Najlepšia cena a doručenie kuriérom zadarmo.

70 €

54 €

1x kniha "Ja a pánko Hnev"

1x kniha podľa výberu

Chýba vám niektorá z predchádzajúcich kníh? Teraz je najvýhodnejší čas, kedy si zbierku detských kníh o pocitoch od Iryny Zelyk doplniť a zároveň ziskať novú knihu medzi prvými a za výhodnú cenu.

30 €

25 €

1x kniha "Ja a pánko Hnev"

2x kniha podľa výberu

Chýba vám niektorá z predchádzajúcich kníh? Teraz je najvýhodnejší čas, kedy si zbierku detských kníh o pocitoch od Iryny Zelyk doplniť a zároveň ziskať novú knihu medzi prvými a za výhodnú cenu.

45 €

36 €

 

Často sa nás pýtate