VYDAŤ KNIHU NIE JE SRANDA

Pretože sa o nej ľudia jednoducho nedozvedia.

 

Vydať knihu nie je sranda, lebo to nie je lacné. Tradičným vydavateľstvám preto po vydaní knihy často neostanú peniaze na to azda najdôležitejšie.

Marketing a propagácia knihy.

Dvojnásob to platí pri prvoautoroch, pri ktorých nikto dopredu nevie, ako sa budú jeho knihy predávať.

 

My sme sa rozhodli zmeniť tento model
a vrátiť tak férovosť aj do sveta kníh.

Predstavte si, že strávite mesiace, niekedy aj roky, písaním knihy, šperkovaním každého jedného slova a nakoniec si ju nemá kto prečítať.

PREČO?

Viete ako to funguje teraz? Autori získajú za predaj svojich kníh približne 10% z ceny. Ak si teda kúpite v kníhkupectve knihu, ktorá stojí 15 €, autor poputuje 1,50 € . Kam ide zvyšok? Stratí sa v distribúcii. 

 

Nám sa to zdá nefér. Zisk si preto delíme na polovicu. 50% zo zisku dostane autor a 50% ide nám na pokrytie nákladov.

crowdfunding

Crowdfunding vo svete bežne využívajú podnikatelia, umelci alebo aj charity na financovanie svojich projektov. Ide o kolektívne financovanie - podporovatelia pomôžu autorom zrealizovať ich knižné projekty a na oplátku dostanú knihy ešte skôr ako sa objavia v kníhkupectve.

V prípade, že sa projekt nezrealizuje, podporovatelia dostanú svoje peniaze naspäť. 

1
Vyberte si knihu

Vyberte si knihu, ktorá sa vám páči a chceli by ste ju mať doma alebo ju darovať.

2
Zvoľte si odmenu a podporte vydanie

Okrem knihy samotnej si môžete vždy vybrať z niekoľkých typov odmien, ktoré sú dostupné len počas trvania aktuálnej kampane.

3
Získajte bonusy ako naše poďakovanie

Ako naše poďakovanie získate doručenie všetkých odmien kuriérom zadarmo a taktiež budete uvedený na zozname podporovateľov v knihe samotnej. 

4
Povedzte o knihe ostatným

Jeden človek nestačí. Kniha musí pre svoje vydanie získať minimálnu požadovanú sumu. Ak sa páči vám, možno by potešila aj niekoho z vašej rodiny, priateľov či známych.

5
Počkajte na doručenie odmeny

Knihu vytlačíme a odmenu vám doručíme čo najskôr po ukončení úspešnej kampane. Ak náhodou kampaň úspešná nebude, peniaze vám pošleme do centa späť.